kredyty z komornikiem

dla osób z zajęciem komorniczym

Kredyty oddłużeniowo-komornicze

Jedną z form kredytów dostępnych w ofercie instytucji finansowych są tak zwane kredyty oddłużeniowo-komornicze. Skierowane są one do osób, które popadły w poważne kłopoty związane z posiadaniem zadłużenia (kredyty, zaległości w opłatach za media i tak dalej) lub wręcz z ciążącą nad nimi egzekucją komorniczą.

Taki kredyty dla osób zadłużonych niejednokrotnie stanowić mogą ostatnią deskę ratunku. Mogą być one przeznaczone na spłatę posiadanego zadłużenia, również takiego, w którym nastąpiły opóźnienia w dotychczasowych spłatach. Granicznym przypadkiem przeznaczenia takiego kredytu jest spłata windykacji lub też komornika. Warunkiem koniecznym, jaki stawiają firmy udzielające takiego rodzaju kredytów jest ujawnienie wszystkich posiadanych długów i zobowiązań. Zatajenie jakiegokolwiek zobowiązania może być równoznaczne z odmową przyznania kredytu. Należy być, zatem szczerym i nie liczyć na to, że się uda coś zataić, aby zwiększyć swoją wiarygodność. Tak naprawdę w ten sposób możemy się pozbawić ważnego źródła pieniędzy.

Oczywiście równie ważna dla instytucji finansowych jest zdolność kredytowa, czyli nasze dochody a także mienie, które możemy ewentualnie przedstawić, jako zastaw. Na ile możemy liczyć w kredycie z komornikiem?. Co do kwot, jakie możemy uzyskać w ramach takiego kredytu to wahają się one w granicach od kilku do nawet kilkuset tysięcy. Wszystko zależy od osiąganych dochodów, posiadanego mienia mogącego posłużyć, jako zastaw czy też od osób mogących za nas poręczyć.

Reasumując kredyty oddłużeniowo-komornicze mogą pomóc osobom, które już mają do czynienia z komornikiem. Potrafią także być pomocne tym, którzy posiadają zadłużenie i chcą je wcześniej spłacić (nawet, jeżeli zaistniały już zaległości w ich spłatach). Może to uchronić takich ludzi właśnie przed spotkaniem z komornikiem i nieprzyjemnymi tego następstwami. Jak zatem widać ten typ kredytu może być formą kredytu konsolidacyjnego i ułatwić spłatę posiadanego zadłużenia.

Menu

BIK

Biuro Informacji Kredytowej to nie jest lista dłużników. W BIK gromadzone są informacje o wszystkich kredytobiorcach, dzięki czemu osoby, które terminowo spłacają kredyty mają dobrą historię w BIK-u.

Komornik

Komornicy działają przy Sądach Rejonowych, a ich czynności normowane są przez kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy o komornikach sądowych i egzekucji komorniczej. Komornicy swoje czynności mogą wykowywać w dni robocze oraz w soboty w godzinach od 7 do 21.

© 2009 - 2018 Kredyty z komornikiem | XHTML | CSS