kredyty z komornikiem

dla osób z zajęciem komorniczym

Kredyty pozabankowe

Spośród wielu rodzajów kredytów, jakie są dostępne na naszym rynku finansowym istnieje kilka, które są udzielane praktycznie wyłączni przez instytucje niebędące bankami. Mowa tutaj o tak zwanych kredytach pozabankowych. Są to za zwyczaj kredyty związane z różnego rodzaju zadłużeniem. Mówiąc inaczej sięgają po nie osoby, które z powodu swojej historii kredytowej nie mają większych szans na uzyskanie kredytu w tradycyjnych bankach.

Jednym z rodzajów takiego typu zobowiązań są kredyty dla osób z komornikiem. Jak sama nazwa wskazuje zaciągają je osoby, które nie spłacały swoich zobowiązań na czas do tego stopnia, że musiał się tym zająć komornik. W zwykłym banku taka osoba nie ma szansy na otrzymanie kredytu, dlatego udaje się do instytucji pozabankowych.

Nie jest to jedyny kredyt, o który dużo łatwiej jest się ubiegać w instytucjach finansowych, które nie są bankami. Podobnie sprawa ma się, jeżeli chodzi o tak zwane kredyty bez BIK. Co to jest BIK, otóż jest to skrót od Biuro Informacji Kredytowej. Zajmuje się ono gromadzeniem informacji na temat zadłużeń klientów banków. Jeżeli ktoś ma negatywną historię to może się to wiązać z negatywną decyzją kredytową. Dlatego dużo osób, które znajdują się właśnie w takiej sytuacji udaje się po kredyty do instytucji, które przy przyznawaniu kredytów nie weryfikują informacji na temat potencjalnego klienta.

Kredyty pozabankowe to jednak nie tylko takie, które są udzielane osobom z negatywną historią kredytową. Możemy wśród nich spotkać również wiele propozycji kredytów podobnych do tych dostępnych w bankach. Oczywiście mogą się one różnić warunkami gdyż instytucje finansowe rywalizują z bankami w walce o klientów, którzy mają pozytywne doświadczenia związane z poprzednimi kredytami. Jednakże bardzo często pojecie kredytu pozabankowego odnosi się właśnie do zobowiązań niedostępnych w bankach a jedynie w instytucjach nimi niebędącymi, które funkcjonują często na odmiennych zasadach i prowadzą inną politykę.

Menu

BIK

Biuro Informacji Kredytowej to nie jest lista dłużników. W BIK gromadzone są informacje o wszystkich kredytobiorcach, dzięki czemu osoby, które terminowo spłacają kredyty mają dobrą historię w BIK-u.

Komornik

Komornicy działają przy Sądach Rejonowych, a ich czynności normowane są przez kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy o komornikach sądowych i egzekucji komorniczej. Komornicy swoje czynności mogą wykowywać w dni robocze oraz w soboty w godzinach od 7 do 21.

© 2009 - 2018 Kredyty z komornikiem | XHTML | CSS